Challenger San Marino, Meerbusch, Lima and Chicago: The results with the detail of Day 2 (LIVE)
Giulio Zeppieri in the photo
CHALLENGER San Marino (San Marino) – 1st Round, clay
Central Court – Italian time: 12:00 (local time: 12:00)
1. Gelatin Sels against Matteo Gigante
The match has yet to begin
2. [1] Carlos Taberner against Oriol Roca Batalla
The match has yet to begin
3. Nerman Fatico versus [Q] Francesco Forti
The match has yet to begin
4. [5] Marco Cecchinato versus [WC] Mattia Bellucci (not before: 19:00)
The match has yet to begin
5. [Q] Valentino Vacherot versus [3] Giulio Zeppieri (not before: 21:00)
The match has yet to begin
Court 3 – Italian time: 12:00 (local time: 12:00)
1. [Alt] Massimo Janvier versus [Q] Oleg Prihodko
The match has yet to begin
2. Jesper De Jong against Marco Trungelliti
The match has yet to begin
3. Robin Haase against Otto Virtanen
The match has yet to begin
4. Mili Poljicak / Nino Serdarusico against Vladyslav Manafov / Oleg Prihodko (not before: 15:30)
The match has yet to begin
5. [WC] Marco De Rossi / Manuel Mazza against Marco Bortolotti / Sergio Martos Gornes
The match has yet to begin
Court 2 – Italian time: 12:00 (local time: 12:00)
1. [Alt] Ivan Gachov vs. [Q] Lukas Neumayer
The match has yet to begin
2. Nikolas Sanchez Izquierdo versus [6] Alexandre Müller
The match has yet to begin
3. Timofey Skatov versus [Q] Alexander Weis
The match has yet to begin
4. [Q] Viktor Durasovic versus [2] Pavel Kotov
The match has yet to begin
CHALLENGE Meerbusch (Germany) -1st Round, clay
B&B Center Court – Italian time: 11:00 (local time: 11:00)
1. [1] Bernabé Zapata Miralles versus [Q] Max Hans Rehberg
The match has yet to begin
2. [8] Massimiliano Marter against Jonas Forejtek
The match has yet to begin
3. [4] Yannick Hanfmann versus [Q] Alexey Vatutin (not before: 15:30)
The match has yet to begin
4. [WC] Rudolf Molleker versus [3] Jan-Lennard Struff (not before: 17:30)
The match has yet to begin
STM Court – Italian time: 11:00 (local time: 11:00)
1. Frederico Ferreira Silva against Alexander Shevchenko
The match has yet to begin
2. [Q] Luca Gerch versus [7] Mats Moraing
The match has yet to begin
3. [Alt] Henri Squire versus [Q] Adrian Andreev
The match has yet to begin
4. [5] Jurij Rodionov against Damir Dzumhur
The match has yet to begin
YONEX Court – Italian time: 11:00 (local time: 11:00)
1. [Alt] Vitaliy Sachko against Filip Horansky
The match has yet to begin
2. [Q] Carlos López Montagud versus [WC] Kimmer Coppejans
The match has yet to begin
3. Dennis Novak against Vit Kopriva
The match has yet to begin
4. [WC] Kimmer Coppejans / Giovanni Sperle versus [4] Neil Oberleitner / Philipp Osvaldo (not before: 16:00)
The match has yet to begin
Corte GWR – Italian time: 15:00 (local time: 15:00)
1. Fabian Fallert / Hendrik Jebens against Franco Agamenone / Riccardo Bonadio
The match has yet to begin
2. [Q] Clemente Tabur against Lukas Klein
The match has yet to begin
CHALLENGER Chicago (USA) TDQ – 1st Round Md, hard
Central Court – Italian time: 18:00 (local time: 11:00)
1. [4] Yosuke Watanuki OR [WC] Ryan Harrison versus [12] Aziz Dougaz
The match has yet to begin
2. Mitchell Krueger versus [7] Roman Safiullin
The match has yet to begin
3. [Alt] Mikhail Kukushkin versus [WC] Govin Nanda
The match has yet to begin
4. Dmitry Popko versus [WC] Ben Shelton (not before: 00:30)
The match has yet to begin
Court 21 – Italian time: 18:00 (local time: 11:00)
1. [5] Li Tu versus [WC] Donald Young OR [9] Aidan McHugh
The match has yet to begin
2. [1] Henri Laaksonen against Borna Gojo
The match has yet to begin
3. Julian Cash / Henry Patten against Stefan Kozlov / Kaichi Uchida (not before: 21:30)
The match has yet to begin
4. [6] Emilia Gomez versus [WC] Aleksandar Kovacevic (not before: 00:30)
The match has yet to begin
Court 23 – Italian time: 18:00 (local time: 11:00)
1. [1] Enzo Couacaud versus [10] Zaccaria Svajda
The match has yet to begin
2. Dalibor Svrcina versus [Alt] Genaro Alberto Olivieri
The match has yet to begin
3. Gijs Brouwer / Reese Stalder against Robert Galloway / Alex Lawson (not before: 21:30)
The match has yet to begin
4. [1] Nathaniel Lammons / Jackson Withrow against Dalibor Svrcina / Petro Tsitsipas
The match has yet to begin
CHALLENGER Lima (Peru) – 1st Round, clay
Cancha Central – Italian time: 17:00 (local time: 10:00)
1. [7] Thiago Agustin Tirante versus [Alt] Conner Huertas del Pino
The match has yet to begin
2. Arklon Huertas Del Pino Cordova against Pedja Krstin
The match has yet to begin
3. Nicolas Alvarez versus [Q] Jorge Panta
The match has yet to begin
4. [WC] Ignacio Bus versus [Q] Eduardo Ribeiro (not before: 00:00)
The match has yet to begin
5. Pedro Boscardin Dias versus [2] Juan Pablo Varillas (not before: 02:00)
The match has yet to begin
Cancha 9 – Italian time: 17:00 (local time: 10:00)
1. [Q] Tomas Farjat versus [5] Facundo Mena
The match has yet to begin
2. [1] Tomas Martin Etcheverry versus [Q] Juan Sebastian Gomez
The match has yet to begin
3. [3] Camilo Ugo Carabelli against Nicolas Mejia
The match has yet to begin
4. [Alt] Juan Sebastian Gomez / Kosuke Ogura against Facundo Juarez / Gabriel Roveri Sidney (not before: 22:00)
The match has yet to begin
Cancha 11 – Italian time: 17:00 (local time: 10:00)
1. [Alt] Patrick Kypson against Nick Chappell
The match has yet to begin
2. Roberto Quiroz against Orlando Luz
The match has yet to begin
3. [Q] Ignacio Carou versus [Q] Juan Bautista Otegui
The match has yet to begin
4. Alejandro Mendoza / Andres Urrea against Alex Hernandez / Pedja Kristin (not before: 22:00)
The match has yet to begin