He decided on the Fidesz individual constituency candidates
There are no top ministers, but there are Tibor Navracsics, Csaba Hende, Lajos Kósa, János Lázár, Balázs Fürjes, István Simicskó and András Tállai. portal.
Bács-Kiskun
Bács-Kiskun 1 – Kecskemét: László Salacz
Bács-Kiskun 2 – Kecskemét: Gyula Szeberényi
Bács-Kiskun 3 – Kalocsa: Sándor Font
Bács-Kiskun 4 – Kiskunfélegyháza: Sándor Lezsák
Bács-Kiskun 5 – Kiskunhalas: Gábor Bányai
Bács-Kiskun 6 – Baja: Róbert Zsigó
Baranya
Baranya 1 – Pécs: János Kővári
Baranya 2 – Pécs: Péter Hoppál
Baranya 3 – Mohács: János Hargitai
Baranya 4 – Szigetvár: Csaba Nagy
peaceful
Békés 1 – Békéscsaba: Tamás Herczeg
Békés 2 – Békés: Béla Dankó
Békés 3 – Gyula: József Kovács
Békés 4 – Orosháza: Norbert Erdős
Borsod-Abaúj-Zemplén
Borsod-Abaúj-Zemplén 1 – Miskolc: Katalin Csöbör
Borsod-Abaúj-Zemplén 2 – Miskolc: János Kiss
Borsod-Abaúj-Zemplén 3 – Ózd: Gábor Riz
Borsod-Abaúj-Zemplén 4 – Sajószentpéter: Zoltán Demeter
Borsod-Abaúj-Zemplén 5 – Sátoraljaújhely: Richárd Hörcsik
Borsod-Abaúj-Zemplén 6 – Tiszaújváros: Zsófia Koncz
Borsod-Abaúj-Zemplén 7 – Mezőkövesd: András Tállai
Budapest
Budapest 1 – V. district: László Böröcz
Budapest 2 – XI. district: István Simicskó
Budapest 3 – XII. district: Balázs Fürjes
Budapest 4 – II. district: Csaba Gór
Budapest 5 – VI – VII. district: Kovács Balázs Norbert
Budapest 6 – VIII – IX. district: Sára Botond
Budapest 7 – XIII. district: Tamás Harrach
Budapest 8 – XIV. district: Ádám Borbély
Budapest 9 – X. district: Pap Sándor
Budapest 10 – III. district: Balázs Bús
Budapest 11 – IV. ker: Wintermantel Zsolt
Budapest 12 – XV. district: Gábor Pintér
Budapest 13 – XVI. district: Kristóf Szatmáry
Budapest 14 – XVII. district: Dunai Mónika
Budapest 15 – XVIII. district: Lévai István Zoltán
Budapest 16 – XX. district: Gyula Földesi
Budapest 17 – XXI. district: Németh Szilárd
Budapest 18 – XXII. district: Németh Zsolt
Csongrád-Csanád
Csongrád-Csanád 1 – Szeged: Csaba Bartók
Csongrád-Csanád 2 – Szeged: Béla Mihálffy
Csongrád-Csanád 3 – Szentes: Sándor Farkas
Csongrád-Csanád 4 – Hódmezővásárhely: János Lázár
Fejér
Fejér 1 – Székesfehérvár: Tamás Vargha
Fejér 2 – Székesfehérvár: Gábor Törő
Fejér 3 – Bicske: Zoltán Tessely
Fejér 4 – Dunaújváros: Lajos Mészáros
Fejér 5 – Sárbogárd: Gábor Varga
Győr-Moson-Sopron
Győr-Moson-Sopron 1 – Győr: Simon Róbert Balázs
Győr-Moson-Sopron 2 – Győr: Ákos Kara
Győr-Moson-Sopron 3 – Csorna: Gyopáros Alpár
Győr-Moson-Sopron 4 – Sopron: Attila Barcza
Győr-Moson-Sopron 5 – Mosonmagyaróvár: István Nagy
Hajdu-Bihar
Hajdú-Bihar 1 – Debrecen: Lajos Kósa
Hajdú-Bihar 2 – Debrecen: László Pósán
Hajdú-Bihar 3 – Debrecen: László Tasó
Hajdú-Bihar 4 – Berettyóújfalu: István Vitányi
Hajdú-Bihar 5 – Hajdúszoboszló: Sándor Bodó
Hajdú-Bihar 6 – Hajdúböszörmény: István Csaba Tiba
Heves
Heves 1 – Eger: Gábor Pajtók
Heves 2 – Gyöngyös: László Horváth
Heves 3 – Hatvan: Zsolt Szabó
Jász-Nagykun-Szolnok
Jász-Nagykun-Szolnok 1 – Szolnok: Mária Kállai
Jász-Nagykun-Szolnok 2 – Jászberény: János Pócs
Jász-Nagykun-Szolnok 3 – Karcag: F. Kovács Sándor
Jász-Nagykun-Szolnok 4 – Törökszentmiklós: Zsolt Herczeg
Komárom-Esztergom
Komárom-Esztergom 1 – Tatabánya: János Bencsik
Komárom-Esztergom 2 – Esztergom: Erős Gábor
Komárom-Esztergom 3 – Komárom: Judit Czunyiné Bertalan
Nógrád
Nógrád 1 – Salgótarján: Zsolt Becsó
Nógrád 2 – Balassagyarmat: Mihály Balla
Pest
Pest 1 – Érd: András Aradszki
Pest 2 – Budakeszi: Tamás Menczer
Pest 3 – Szentendre: Eszter Vitályos
Pest 4 – Vác: Bence Rétvári
Pest 5 – Dunakeszi: Bence Tuzson
Pest 6 – Gödöllő: László Vécsey
Pest 7 – Vecsés: Lajos Szűcs
Pest 8 – Szigetszentmiklós: Zoltán Bóna
Pest 9 – Nagykáta: György Czerván
Pest 10 – Monor: Tibor Pogácsás
Pest 11 – Dabas: Károly Pánczél
Pest 12 – Cegléd: László Földi
Somogy
Somogy 1 – Kaposvár: Attila Gelencsér
Somogy 2 – Barcs: László Szászfalvi
Somogy 3 – Marcali: József Móring
Somogy 4 – Siófok: Mihály Witzmann
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Szabolcs-Szatmár-Bereg 1 – Nyíregyháza: Tünde Szabó
Szabolcs-Szatmár-Bereg 2 – Nyíregyháza: Gyin Vinnai
Szabolcs-Szatmár-Bereg 3 – Kisvárda: Miklós Seszták
Szabolcs-Szatmár-Bereg 4 – Vásárosnamény: Attila Tilki
Szabolcs-Szatmár-Bereg 5 – Mátészalka: Sándor Kovács
Szabolcs-Szatmár-Bereg 6 – Nyírbátor: Simon Miklós
Tolna
Tolna 1 – Szekszárd: István Horváth
Tolna 2 – Dombóvár: Árpád János Potápi
Tolna 3 – Paks: János Süli
Iron
Vas 1 – Szombathely: Csaba Hende
Vas 2 – Sárvár: Péter Ágh
Vas 3 – Körmend: Zsolt V. Németh
Veszprém
Veszprém 1 – Veszprém: Péter Ovádi
Veszprém 2 – Balatonfüred: Károly Kontrát
Veszprém 3 – Tapolca: Tibor Navracsics
Veszprém 4 – Pope: Zoltán Kovács
Zala
Zala 1 – Zalaegerszeg: László Vigh
Zala 2 – Keszthely: Bálint Nagy
Zala 3 – Nagykanizsa: Péter Cseresnyés